Elon Musk: Tesla otomobiller, çağırdığınızda yanınıza gelecek - Novo Gazete

Dünyanın Öteki Gündemi

Elon Musk: Tesla otomobiller, çağırdığınızda yanınıza gelecek

Elektrikli otomobil devi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Perşembe günü paylaştığı bir dizi tweet’te, önümüzdeki haftalarda Tesla araçlarını akıllı telefonlarla çağırmanın mümkün olacağı vaadinde bulundu.

Tesla otomobillerde hâlihazırda bulunan “Summon” özelliği, zaten “otomatik park etme” sayesinde kullanıcılara “uzaktan kontrol” imkânı veriyor. Musk’a göre, bu özelliğin gelişmiş versiyonu, altı hafta içinde hazır olacak.

Konuyla ilgili tweet’lerinde Musk, gelişmeyi şu sözlerle duyurdu:

“Tesla uygulamasında ‘summon’ butonuna uzun bastığınızda, araba, telefonunuzun bulunduğu yere gelecek ve evcil bir hayvan gibi sizi takip edecek. Ayrıca eğer görüş alanınızdaysa, kocaman bir kumandalı araba gibi, telefonunuzdan uzaktan kontrolle aracı sürebileceksiniz.”

Musk, özelliği getirecek yazılım güncellemesinin son iki yıl içinde üretilmiş tüm Tesla’lar için sağlanacağını da ekledi.

Park etme özelliğiyle ilgili olaraksa, Musk, gelecek yıl itibarıyla, Tesla araçların otoparkta kendi başına “boş yer” arayıp bulma, tabelaları okuyarak bu noktalarda park etmenin yasal olup olmadığını doğrulama ve buna göre park etme yeteneği kazanacak.

Teknoloji - Güncel

En Başa Git