Netflix’ten interaktif atılım: ‘Kendi maceranı seç’ - Novo Gazete

Dünyanın Öteki Gündemi

Netflix’ten interaktif atılım: ‘Kendi maceranı seç’

Online medya sağlayıcı Netlix, kullanıcılarına, bir dizi veya film izlerken olay örgüsünü kontrol etme imkânı veren bazı projeler üzerinde çalışıyor.

Bloomberg’ün haberine göre, söz konusu projeler arasında popüler distopya dizisi Black Mirror’ın gelecek bölümlerinden biri de bulunuyor. Aralık ayında yayınlanacak beşinci sezonun bir bölümünde izleyiciler, “kendi maceralarını” seçebilecek.

Netflix’in daha önce de interaktif TV girişimleri olmasına karşın, ilk kez yetişkinlere yönelik ve animasyon dışı bir yapımda deneme yapılacak.

Şirket, interaktif yayın projesini ilk olarak geçen Haziran ayında duyurmuş, ancak bunun sadece çocuklara hitap eden programlarda uygulanacağını belirtmişti.

Bu tür film ve diziler, Netflix kullanıcı arayüzündeki resimlerinin üst kısmında küçük bir oyun kumandası ikonu şeklinde gösteriliyor.

Aralık 2017’de Netflix İçerik Müdürü Ted Sarandos, Bloomberg’e verdiği röportajda, çocukların bu formata verdiği tepkiyi gördükten sonra daha büyük yaştaki izleyiciye yönelik deneysel bir program hazırladıklarını söylemişti.

Netflix - Güncel

En Başa Git