Netflix’in ilk Hint dizisi ‘Kutsal Oyunlar’ yayında - Novo Gazete

Dünyanın Öteki Gündemi

Netflix’in ilk Hint dizisi ‘Kutsal Oyunlar’ yayında

Netflix’in ilk orijinal Hint dizisi “Sacred Games” (Kutsal Oyunlar) ilk sezonuyla izleyicilerin karşısına çıktı. Dizi için “Hint işi Narcos” benzetmesi yapılıyor.

Hint asıllı Amerikalı yazar Vikram Chandra’nın 2006 tarihli Kutsal Oyunlar adlı romanından uyarlanan dizi, Hindistan’ın yeraltı dünyasında, bir polis ile ünlü bir suç örgütü lideri arasında geçenleri konu alıyor.

Dizinin fragmanını buradan izleyebilirsiniz:

Bollywood yıldızları Nawazuddin Sıddıki, Seyf Ali Han ve Radhika Apte’nin rol aldığı yapımın, Hindistan dizileri için bir dönüm noktası olması bekleniyor.

Zira Netflix’in yanısıra, Amazon ve Hulu gibi rakip platformlar da, Hindistan’da sayısı onlarca milyonu bulan akıllı telefon kullanıcılarının oluşturduğu piyasadan kendine pay almanın peşinde.

Bu tür Hint yapımları arasında en fazla öne çıkan ise Kutsal Oyunlar.

Hindistan’ın online eğlence sektöründen elde edilen gelirin 2022 itibarıyla 823 milyon doları bulması bekleniyor. 2017’de bu rakam 297 milyon dolardı.

Çin’de yasaklı olan Netflix, gözünü dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan’a diktiğinden, ucuz mobil veri erişimi bulunan Hintli gençlerin ilgisini çekmek için milyonlarca dolarlık yatırım yapıyor.

Kutsal Oyunlar, Netflix’in sipariş verdiği sekiz Hint dizisinden ilki. Şirket geçen hafta da dünyaca ünlü Hint asıllı yazar Salman Rüşdi’nin birçok ödülü bulunan Geceyarısı Çocukları adlı eserini diziye uyarlayacaklarını açıklamıştı.

Orijinal yapımlarıyla giderek daha fazla beğeni toplayan Netflix, Mayıs ayında, bütçesinin yüzde 85’ini orijinal yapımlara ayırdığını ve 470 yeni Netflix dizi ve filminin hazırlık aşamasında olduğunu duyurmuştu.

Netflix - Güncel

En Başa Git