Netflix’te Ekim ayında izleyebileceğiniz en iyi diziler - Novo Gazete

Dünyanın Öteki Gündemi

Netflix’te Ekim ayında izleyebileceğiniz en iyi diziler

Online dizi ve film izleme platformu Netflix’te bu ay ne izleyeceğini seçmekte zorlananlar, zamanını boşa harcamak istemeyenler için bir seçki hazırladık.

Maniac:

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Maniac, şimdiden dünyada en çok konuşulan diziler arasına girdi bile. Amerikan yapımı psikolojik kara komedi-dram türündeki mini dizi, başrol oyuncuları Emma Stone ve Jonah Hill ile dikkat çekiyor.

Deneysel bir psikolojik tedaviye katılan iki yabancı, bu şekilde tüm sorunlarını kökünden çözeceklerine inanırlar, ancak işler umdukları gibi gitmez.

Rotten Tomatoes’un diziye verdiği puan 10 üzerinden 7.52 olurken, IMDB puanı 8.2.

Chilling Adventures of Sabrina:

26 Ekim’de platformdaki yerini alacak Chilling Adventures of Sabrina, yarı cadı-yarı ölümlü bir genç kız olan Sabrina Spellman’ın öyküsünü anlatıyor.

Başrol oyuncusu Kiernan Shipka’yı Mad Men severler, “Don Draper’ın kızı Sally” olarak hatırlayacaktır.

Sabrina, hayatı boyunca beklediği 16’ncı yaş gününde kritik bir seçim yapmak zorundadır: Ailesi gibi cadıların dünyasına ya da ölümlülerin dünyasına dahil olmak. Merakla beklenen dizi, fragmanıyla adından söz ettirmeye başladı.

American Vandal:

Eylül ayı ortasında ikinci sezonuyla Netflix izleyicisinin karşısına çıkan American Vandal, “mockumentary” adı verilen “parodi belgesel” türünün en iyi örneklerinden.

İlk sezonda, bir lisenin otoparkındaki 27 aracın üzerine sprey boyayla “penis” resmi çizen öğrencinin peşine düşen Peter ve Sam, bu kez bir Katolik okulunda yine berbat bir eşek şakasını, “kaka hırsızı” olayını soruşturmaya başlıyor.

Öykünün ilk sezonun başarısını yakalayıp yakalayamayacağı merak konusu. Zira dizi ilk sezonuyla, Peabody ödülüne layık görülmüş, Emmy ödüllerinde ise adaylık elde etmişti. Dizinin IMDB puanı 8.2

Daredevil:

Marvel’ın sevilen süper kahramanlarından Daredevil, 19 Ekim’de üçüncü sezonuyla Netflix’teki yerini aldı.

Gündüzleri avukatlık yapan, geceleri ise kötülerle savaşan Matt Murdock, çocukluğunda geçirdiği kazada gözlerini kaybettiğinden, gelişmiş sezgilerini kullanarak hayatını idame ettirmektedir. Başarılı çizgiroman uyarlamasının IMDB puanı 8.7.

Big Mouth:

5 Ekim’de ikinci sezonu yayınlanan Big Mouth, yetişkinlere yönelik animasyon sitcom’lardan biri.

Ergenlik çağının mucizelerini ve dehşetini birlikte tecrübe eden Nick, Andrew ve arkadaşlarının etrafında dönen dizi, Rotten Tomatoes’dan 8.64 puan alırken, IMDB’de 8 puan aldı. Big Mouth, gerçek hayatta da iki yakın arkadaş olan Nick Kroll ve Andrew Goldberg’ün imzasını taşıyor.

Netflix - Güncel

En Başa Git