Trump karşıtı Jim Carrey, hayranlarını kaybetmeyi göze aldı - Novo Gazete

Dünyanın Öteki Gündemi

Trump karşıtı Jim Carrey, hayranlarını kaybetmeyi göze aldı

ABD Başkanı Donald Trump’ı ağır eleştiren karikatürler çizip bir süredir bunları Twitter’da paylaşan oyuncu Jim Carrey, 18 Kasım’da yaptığı açıklamada, menajerinin kendisine “Takipçilerinin yarısını kaybedersin” uyarısında bulunduğunu, kendisinin ise “Kaybedersem kaybedeyim!” dediğini söyledi.

Katıldığı bir etkinlikte konuşan Carrey, sosyal medyada siyaset hakkında konuşmaması yönünde menajer ekibinden uyarı aldığını anlattı.

“Çok ilginç, herkes gibi Twitter kullanmaya başladığımda başım belaya girdi, çünkü dürüsttüm,” diyen Carrey, “Siyaset söz konusu olduğunda bir aktiviste dönüştüm. Menajerlerimden çok fazla baskı vardı, ‘Bunu mahvetme, iyi gidiyorsun ve insanlar seni seviyor, ama siyasetten bahsettikçe, hayran kitlenin yarısını kaybedeceksin’ dediler, ve ben de ‘Kaybedeyim!’ dedim,” diye konuştu.

Her ne kadar tepkisel tweet’ler atma riskine karşı Twitter hesabının yönetimini ara sıra bir asistanına verdiğini söylese de Carrey, Trump karşıtı duruşundan taviz vermiyor.

Ünlü oyuncu, Trump ve Cumhuriyetçi milletvekilleri ti’ye alan karikatürler çizip, bunları sık sık Twitter’da paylaşıyor.

Kültür-Sanat - Güncel

En Başa Git