Elon Musk'tan Tesla onaylı tekila: 'Teslaquila' - Novo Gazete

Dünyanın Öteki Gündemi

Elon Musk’tan Tesla onaylı tekila: ‘Teslaquila’

Güney Afrika asıllı ABD’li girişimci Elon Musk, CEO’su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla markasıyla “Teslaquila” adını taşıyan tekila üreteceğini açıkladı. Musk, daha önce 1 Nisan şakası olarak paylaştığı fikrin gerçeğe dönüşeceğini doğruladı.

Ekim ayında paylaştığı “Teslaquila yakında geliyor,” şeklindeki tweet’in devamında ünlü milyarder, “Teslaquila” etiketini taşıyan bir şişe tasarımının fotoğrafına yer verdi.

SpaceX ve Tesla’nın patronu, CNBC’nin haberine göre, “Teslaquila” ismini kullanmak için ABD Marka ve Patent Ofisi’ne başvurusunu yaptı bile.

Musk’ın bu fikri, ilk olarak 1 Nisan şakası olarak ortaya çıkmıştı. Bir Tesla otomobile sırtını yaslayarak sızmış haldeki bir fotoğrafını paylaşan Musk, şu mesajı yazmıştı:

“Elon, bir Tesla Model 3 üzerinde sızmış halde, etrafında ‘Teslaquila’ şişeleriyle ve yanaklarında hâlâ görülebilen gözyaşı izleriyle bulundu.”

Tesla’nın iflas ettiği şakasıyla Musk, elinde de “müflis” yazılı bir pankart taşıyordu.

Musk, aklına gelen her şakayı tweet’lerine yansıtarak sık sık başını belaya sokmasıyla biliniyor. Ağustos ayında Tesla’yı borsadan çekmeyi düşündüğüne ilişkin “şaka amaçlı” tweet atan Musk hakkında ABD hükümeti tarafından geçtiğimiz haftalarda “borsa manipülasyonu” davası açılmıştı.

CEO’luğu devam etse de Musk, Tesla yönetim kurulu başkanlığından istifa etmek zorunda kalmıştı.

Temmuz ayında ise Tayland’da bir mağarada mahsur kalan çocukları kurtarmak için mini denizaltısını alıp bu ülkeye giden Musk, yardımına ihtiyaç duyulmayınca tepki göstermiş, kendisine “Denizaltısını acıyan yerine soksun,” diyen İngiliz dalgıca Twitter üzerinden “pedofil” hakaretinde bulunmuştu.

Teknoloji - Güncel

En Başa Git