Netflix’in Bird Box filminden esinlenen gözleri bağlı sürücü, kaza yaptı

Netflix’in ses getiren filmi “Bird Box”ta karakterlerin gözleri bağlı şekilde seyahat etmeleri, “Bird Box Meydan Okuması” (#BirdBoxChallenge) adlı akımı da beraberinde getirdi. Geçen Pazartesi günü, ABD’nin Utah eyaletinde 17 yaşındaki bir genç kız, gözlerine indirdiği bereyle kamyonet kullanırken başka bir araca ve ardından da elektrik direğine çarptı.

Sandra Bullock’un başrol oynadığı filmde, kötücül bir gücün etkisinde kalmamak için etraflarını görmemeleri gereken karakterler, gözlerini bir bantla kapatarak, bir ölüm kalım savaşı veriyor.

Filmden etkilenen genç kızın, kamyonetin sürücü koltuğundayken, başındaki bereyi göz hizasına indirerek gözlerini kapattığı ve direksiyon kontrolünü kaybettiği belirtiliyor. Sürücü önce bir otomobile, daha sonra da bir elektrik direğine çarptı. Yolcu koltuğundaki 16 yaşındaki kişi de olaydan yara almadan kurtuldu.

Olayın gerçekleştiği Layton kentinin polis teşkilatı, resmî Twitter hesabı üzerinden, kazanın fotoğraflarıyla birlikte şu mesajı paylaştı:

“Araba kullanırken Bird Box Meydan Okuması… beklenen sonuç. Bu olay, Pazartesi günü bir sürücünün Layton yolunda araç kullanırken gözlerini kapatması sonucu gerçekleşti. Şans eseri yaralanma olmadı.”

Netflix, bu ay başında söz konusu akımla ilgili olarak izleyicilerini uyarmış, bir Twitter mesajında filmdeki küçük kız ve erkeğin, kimsenin yeni yıla hastanede girmesini istemediğini yazmıştı.

13 Aralık’ta Netflix izleyicileriyle buluşan Bird Box, şirketin açıklamasına göre, ilk iki hafta içinde 45 milyonu aşkın abone tarafından izlendi.

Tags: