Bill Clinton kripto para konferansında konuşmacı oldu - Novo Gazete

Dünyanın Öteki Gündemi

Bill Clinton kripto para konferansında konuşmacı oldu

Bitcoin’in başı çektiği dijital para birimlerinden giderek popülaritesini arttıran Ripple, arkasına önemli bir siyasetçinin desteğini aldı: Eski ABD Başkanı Bill Clinton’ın.

4 Ekim’de San Francisco’da düzenlenen etkinliğin ana konuşmacısı olan Clinton, bir saatlik konuşmasında, blockchain (blok-zincir) teknolojisi ve yapay zekânın ülke ekonomisini şekillendirmedeki rolünü anlattı:

“Bu blockchain meselesinin sahip olduğu potansiyel, ülkelerin sınırlarının ve gelir gruplarının ötesine geçecek şekilde uygulanabilir olmasından kaynaklanıyor. Sunduğu olasılıklar müthiş şaşırtıcı.”

Ripple gibi multi-milyon dolarlık kripto para girişimlerinin karşılaştığı yasal düzenleme problemlerine değinen Clinton, 1990’larda internet şirketleriyle ilgili deneyimlerini anlatarak sektöre bazı uyarılarda bulundu:

“Bence sizin gibi işin bu tarafında olan insanların hızlı finansal kazanımlara ve güce kendini kaptırmayıp, şu kuralı aklından çıkarmaması önemli: Eğer bazı şeyler gerçek olamayacak kadar kulağa iyi geliyorsa, muhtemelen gerçek olamaz. Modern dünyada, bunu anlamanın bir yolunu bulmalı ve altın yumurta getiren tavuğu kesmeden riski dengelemelisiniz. Bu da, kurduğunuz düzenleyici kurumlar ve diğer yapılar konusunda akıllı olmanız anlamına gelir.”

Clinton, konuşmasında aynı zamanda, kendi imzasını taşıyan Başkan Kayıp adlı siyasi gerilim romanından, bireysel silahlanma sorunundan, İsrail ve Filistin arasında kendi iktidarı döneminde imzalanan Oslo anlaşmasından da söz etti.

Kripto para çevreleri, Ripple’ın Clinton gibi yüksek ücretli konuşmacıları davet edecek finansal güce sahip olmasına dikkat çekiyor.

Teknoloji - Güncel

En Başa Git